هدیه مناسب برای کودکان

هدیه مناسب برای کودکان+قصه شب

بچه ها احساسات پیچیده ای ندارند، پس خیلی ساده تر از بزرگتر ها می شود آن ها را خوشحال کرد. با این حال خرید هدیه برای کودکان یک هنری است که هر کسی آن را دارا نیست.

 زیرا هدیه ای که برای کودک می خرید باید متناسب با شناخت شما از کودک باشد. کادو برای کودک فقط جنبه ی خوشحالی و تشویق ندارد، بلکه می تواند جنبه آموزشی داشته باشد. این که شما بدانید چه کادویی و در چه زمانی بخرید بسیار تاثیر گذار است.

هدیه مناسب برای پسر بچه ها:

مهم ترین هدیه برای یک کودک بین یک تا چهار سال که تازه شروع به راه رفتن می کند، هدیه ای است که بتوان آن را سرگرم کرد و هم باعث پیشرفت و خلاقیت ذهنی او شود. برای مثال یک بازی که بتواند کلماتی را که کودک می داند، افزایش دهد و بازی های مشابه به آن.

بازی های آموزشی و مسائل آموزشی هم می تواند سرگرم کننده باشند، مثلا می توانید برای پسر بچه خود یک میکروسکوپ اسباب بازی هدیه بگیرید و آن را شگفت زده کنید. انتخاب این نوع هدیه برای کودکانتان از جالب ترین ایده ها به شمار می رود.

بهترین هدیه برای پسر بچه های بین سنین هفت الی هشت سال هدایایی است که بشود آنان را از راه دور کنترل کرد. انواع اسباب بازی های هدایت شونده مثل ماشین های مسابقه و … جز این گروه هستند. همچنین بچه ها در این سن به اشیاء و قهرمانانی که در فیلم و انیمیشن ها می بینند، علاقه نشان می دهند و حتی وسایل بازی ورزشی در ابعاد کوچک تر مانند مینی بسکتبال، توپ و… را نیز دوست دارند.

انتخاب هدیه ای مناسب و متناسب با ذوق و سلیقه ی کودکان آن ها را بسیار خوشحال و سرگرم می کند و ضمنا هدیه زیاد گران، خطرناک و پیچیده نباشد. و متناسب با شناخت شما از روحیه کودک و توجه به اثراتش که این هدیه در رشد و تکامل فردی و اجتماعی کودک می گذارد، باشد.

هدیه مناسب برای کودکان+قصه شب

والدین عزیز برای آگاهی از روش های تربیتی درست به سایت رادیو قصه به قسمت تعلیم و تربیت کودک و برای کودکان خود به قسمت قصه کودکانه صوتی مراجعه کنید.

چند نکته در خرید برای کودک:

 هدیه ای را که برای کودک خود می خرید متناسب با سن او باشد. مثلا مادری که برای پسر بچه ی کوچک خود دوچرخه می خرد و از تصور دوچرخه سواری فرزندش غرق سرور می شود، اما فرزند او بسیار کوچک و توانایی استفاده از دوچرخه را ندارد . تلاش های مکرر و همچنین نا موفق کودک و زمین خوردن های او، اعتماد به نفس کودک را از بین می برد، و علاقه دوچرخه سواری برای همیشه کودک از بین می برد. با توجه به این موضوع باید از خرید هدیه هایی که بازی با آن موجب دردسر و درگیری با دیگران می شود مثل شیپور، طبل و … خود داری کنید.

همچنین از خرید اسباب بازی های به عنوان کادو که پر سر و صدا هستند و آرامش افراد خانواده را بر هم می زند هم خود داری شود. به این نکته مهم توجه کنید که ارزش تجاری یک هدیه غالبا ارتباطی با ظرفیت خوشحال کنندگی و ارزش تربیتی آن ندارد. و در بسیاری از مواقع ساده ترین و ارزان ترین اسباب بازی بیش از اسباب بازی های گران قیمت برای کودکان ارزشمند هستند.

زیرا هدایای گران قیمت را والدین با ترس از شکستن و یا خراب شدن، اغلب با اکراه در اختیار کودک خود قرار می دهند. بنابراین کودک نمی تواند با خیال راحت و آسوده با آن بازی کند.

هدیه مناسب برای دختر بچه ها:

دختر بچه ها بسیار دوست داشتنی هستند و خرید هدیه برای آنان کار بسیار جالب و هیجان انگیزی است. دختر بچه ها عاشق خاله بازی هستند، با خرید چادرهایی به شکل خانه ساخته شده می توانید دختربچه ها را شگفت زده کنید و برای خوشحالی بیشتر آنان می توانید از سرویس آشپرخانه و ظروف مختلف هم برای داخل خانه عروسکی او تهیه کنید.

با تهیه و خرید مداد رنگی، آبرنگ، دفترنقاشی و به طور کلی پکیج لوازم نقاشی می توانید دختربچه ها را بسیار خوشحال و شاد کنید آبرنگ و رنگ های مایع برای دختربچه ها کوچکترمناسب است و خلاقیت هنری آنان را پرورش می دهد همچنین بدلیجات رنگارنگ و زیبا توجه دختربچه های بزرگتر را به خود جلب می کند.  گوشواره، دستبند، ساعت های فانتزی، گردنبند همگی را می توانید برای دخترها خریداری کنید.

شما می توانید ما را از طریق رادیو قصه برای شنیدن قصه شب و قصه کودکانه صوتی با صدای خاله سمینا دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *