مضررات موبایل برای کودک+بخش اول

مضررات موبایل برای کودک+قصه شب

دستگاه های دارای صفحه نمایشگرمانند گوشی، تبلت،آی پدو… موجب محدود شدن حرکت در کودکان می شوند. کودکانی که باید به جای یکجا نشستن وساکت بودن به تحرک وبازی بپردازند. واین باعث تاخیر در رشد آن ها می شود، زیرا تحرک توانایی یادگیری و توجه را بهبود می بخشد. مضرات استفاده از تبلت و گوشی برای کودکان جدی است. برای فرزندتان تبلت می خرید و از اینکه ساعت ها سرگرم او می شود و ساکت وآرام است راضی هستید، غافل از اینکه این هدیه شما چه بلایی بر سر فرزندتان می آورد.

مضررات موبایل برای کودک + بخش دوم

والدین عزیز شبی دلنشین را با سایت رادیو قصه کودکانه برای شنیدن قصه شب و قصه صوتی کودکانه برای فرزندان عزیزتان به وجود آورید.مضررات موبایل برای کودک+قصه شب

خیره شدن به صفحه نمایشگر چه مضراتی دارد:

اغلب متخصصین در آمریکا می گویند که کودکان نباید تا قبل از دوسالگی به هیچ صفحه نمایشگری خیره بشونداما تقریبا نود درصد کودکان تا قبل از دوسالگی به طور منظم تلوزیون نگاه می کنند و تنها یکی از مضرات این کار تضیف بینایی در کودکان می باشد. برای دیدن تاثیر مخرب این وسایل نیازی نیست که جای دوری بروید کافی است نوجوانان امروزی را ببینید نوجوان امرزی نمی تواند روابط خوبی را در دنیای واقعی داشته باشد و به جای اینکه به صورت حضوری با دوستانش ارتباط داشته باشد با گوشی شخصی خود با آن ها صحبت می کند که این در اغلب موارد غیر ضروری است.

 

کمبود خواب در کودکان:

کاهش خواب کودکان می تواند باعث کسب نمرات پایین در مدرسه و مشکلات جسمی جدی شود. و این در حالی است که متاسفانه والدین توجه زیادی به استفاده کودکشان ازاین وسایل و فناوری ها ندارد و۷۵ درصد از کودکان اجازه دسترسی به فناوری را در اتاق خود دارند. وقتی ما بچه بودیم برای اینکه خوابمان ببرد برایمان لالایی و قصه می گفتند نسل بعد از مابا گرفتن عروسک و خرس پشمالویشان در بغل خوابشان میبرد. اما بچه های امروزی بدون آیفون و تبلت خود به رختخواب  نمی روند و اگر کودک بلد باشد که با موبایل و تبلت خود به دیگران پیام بدهد و پیام آن ها را دریافت کند الگوی خواب او مختل می شود. و این مسئله نه تنها در هوش کودک بلکه بر رشد جسمی او تاثیر منفی خواهد داشت.

به خطر افتادن سلامت جسمی کودک با موبایل و تبلت:

خیلی از پدرو مادرها نگران علامت های روانی کودک خود هستند که سرش را در موبایل خود کرده و توجهی به آنچه که در اطرافش می گذرد ندارد، محققان درباره آسیب های انگشتی که موبایل و تبلت می تواند برای کودکان داشته باشد هشدار می دهند. براساس مطالعاتی که در دانشگاه مریلند آمریکا انجام شده استفاده طولانی مدت کودک از وسایل هوشمندی مثل آی پد،تبلت،و.. می تواند باعث تحلیل عضلات و کندی حرکات در کودک شود چون کودک فرصت کم تری برای انجام بازی های معمولی دارد پس در نتیجه فعالیت او کمترو کمتر می شود. علاوه بر این به مهره های گردن، توانایی کلامی، شورو شوق اجتماعی میزان تمرکز در کودکان آسیب وارد می شود. اوتیسم نیز یکی دیگر از عواقب احتمال استفاده زیاد از وسایل الکترونیک است. پس در نتیجه اگر دفعه بعد خواستید برای ساکت کردن کودک، به او گوشی یا تبلت بدهید حتما به عواقبی که برای کودکتان دارد فکر کنید.

شما می توانید ما را از طریق سایت رادیو قصه کودکانه برای شنیدن قصه شب و قصه کودکانه صوتی با صدای خاله قصه گو سمینا دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *