معرفی انواع مهدکودک

کودکان بیش فعال+قصه شب

مهد کودک چیست؟ مهد کودک محلی است برای نگهداری و رشد کودکان خردسال پیش از رفتن به مدرسه است. و والدینی که شاغل هستند و نمی توانند از کودکان خود نگهداری کنند آن ها را در این محیط های آموزشی می گذارند.

شناخت انواع مهد کودک ها بر اساس نیاز:

۱-مهد کودک دو زبانه چیست: مهد کودک هایی که در آن هر روز آموزش زبان خارجی به عنوان زبان دوم برای کودکان داشته باشد مهد کودک دو زبانه گفته می شود.

۲-مهد کودک قرآنی چیست: این مهد کودک علاوه بر مراقبت و پرورش کودکان، در زمینه ی آموزش مفاهیم دینی و قرآنی به کودکان هم فعالیت دارد.

۳-مهد کودک مساجد چیست: افرادی که برای برگذاری نماز به مساجد می روند کودکشان را در این مهد ها که با استفاده از فضا و امکانات مساجد، تاسیس می شوند می گذارند.

۴-آدینه مهد چیست: مهد کودک هایی که جهت نگهداری از فرزندان والدینی که در نماز جمعه شرکت می کنند وجود دارد که از ساعت ۱۰ الی ۲ خدمات آموزشی به کودکان ارائه می کند.

۵-روستا مهد چیست: این مهد ها تحت نظارت سازمان بهزیستی تاسیس می گردند و مسئولیت مراقبت و پرورش کودکان روستایی را در بعدهای مختلف از آغاز سه سالگی تا شش سالگی بر عهده دارند.

معرفی مهدکودک+قصه شب

والدین گرامی، شبی آرام را با سایت رادیو قصه کودکانه برای شنیدن قصه شب و قصه کودکانه صوتی برای فرزندان عزیزتان به وجودآورید.

مهد کودک و انواع آن:

۱- مهد کودک تمام وقت: مهد کودکی که از ساعت اولیه روز به مدت هشت ساعت فعالیت دارد.

۲- مهد کودک نیمه وقت: مهد کودکی که روزانه به مدت چهار ساعت در نوبت صبح یا بعد از ظهر فعالیت دارد.

۳-مهد کودک نخصصی: مهد کودکی که علاوه بر نگهداری و پرورش کودکان با توجه به استعداد های آن ها در چند رشته فرهنگی، هنری، ورزشی و… با حضور اساتید ومربیان واجد مدرک کارشناسی به بالا در رشته مربوطه فعالیت دارند.

۴-مهد کودک شبانه:مهد هایی که به صورت شبانه کار می کنند یعنی از ساعت ۱۷ الی ۵ صبح روز بعد فعالیت دارند.

۵-مهد کودک غیر انتفاعی: این نوع مهد کودک ها توسط افراد خیر و موسسات خیریه به منظور ارائه خدمات رایگان به کودکان اقشار نیازمند وآسیب پذیر تاسیس می شود.

۶- روستا مهد: مهد کودکی که به منظور ارائه خدمات به کودکان روستایی تاسیس می شود.

۷– مهد کودک، کودک در خانه: این مهد کودک به منظور ارائه خدمات به کودکان سه تا هفت سال در منزل مسکونی خود فرد مسئول تاسیس می شود.

شما می توانید ما را از طریق سایت رادیو قصه کودکانه، برای شنیدن قصه کودکانه صوتی و قصه شب با صدای خاله قصه گو سمینا دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *