دلایل لوس شدن کودکان+بخش اول

دلایل لوس شدن کودکان+قصه شب

لوس شدن به این معنی است که علی رغم سخت گیری از جانب والدین در برابر رفتار های نادرست کودکان، از خود راضی و سرسخت بار بیاید.

دلایل لوس شدن کودکان+بخش دوم

یکی از دلایل لوس شدن کودکان روش های نادرست والدین به لحاظ تربیتی است، کودکان موجودات در حال رشدی هستند و بر اساس این که در سال های اولیه زندگی خود چگونه تربیت شوند،رفتار های خاصی را پیدا می کنند. ازآن جایی که هر خانواده در ارتباط  با فرزندان خود شیوه خاص خودشان را دارند، این نحوه برخورد، در تلاقی با ژنتیک فرد است، و سبب می شود که شخصیت های متفاوت و متمایز شکل بگیرند. کودکان لوس که با داد و فریاد و عصبانیت می خواهند دائما حرف خود را به کرسی بنشانند بیشتر در خانواده های محبت کننده افراطی ، یا آزاد گذارنده شکل می گیرند. خانواده هایی که بی نهایت توجه، محبت و محافظت در مورد فرزندان خود دارند وآن ها را آزاد می گذارند که هر گونه عملی که دوست دارند انجام دهند.

در واقع یکی ازمهم ترین دلایل لوس شدن کودکان همین خانواده های محبت کننده افراطی هستند که معیار های تربیتی و روش های یاد گیری را در نظر نمی گیرند و با محبت های بیش از اندازه خود به کودک مانع اجتماعی شدن رفتار های کودکان می شوند. چنین کودکانی به انسان های عجول و شخصیت های متزلزل تبدیل خواهند شد چون معنای صبر و شکیبایی را نمی دانند.

والدین عزیز، شبی آرام را با سایت رادیو قصه کودکانه برای شنیدن قصه شب وقصه صوتی کودکانه برای فرزندان دلبندتان به وجود آورید.

دلایل لوس شدن کودکان+قصه شب

همزمان با محبت کردن قاطع نیز باشیم:

وقتی حرف از قاطع بودن به میان می آید، بعضی از پدرو مادرها فکر می کنند که جدی و قاطع بودن به این معناست که مثلا عصبی و پرخاشگر هم باشیم یا این که چنانچه فرزندمان از ما پیروی نکرد، با خشونت و زور مواردی را به او تحمیل کنیم. حال آن که در مقوله های تربیتی، قاطع و جدی بودن به این معناست که از اصول پیروی کنیم و برای فرزندمان قوانینی داشته باشیم، به علاوه، اصرار به انجام آن قوانین در خانواده وجود داشته باشد.

چنان چه اصول تربیتی خود را تغییر دهیم و به گفته های خود چندان اعتمادی نداشته باشیم، فرزندانمان نیز این قوانین را جدی نمی گیرند و به آن ها پایبند نخواهند شد پس جدی و قاطع بودن به معنای آن است که در اجرای اصول و قوانین خانواده باری به هر جهت رفتار نکنیم.

نشانه های کودک لوس:

۱- کودک شما وقتی چیزی می خواهد گریه می کند یا فریاد می زند.

۲-کودک شما از دستوراتتان پیروی نمی کند یا در پیشنهادات مشارکت نمی کند.

۳-کودک شما به هر چیزی اعتراض می کند.

۴- کودک شما کج خلقی می کند و حتی شما را می زند وقتی که او را تنبیه می کنید.

۵- کودک شما نسبت به همسالان و بزرگ تر ها گستاخ است.

۶-کودک شما اصرار به داشتن هر چیزی برای خود دارد.

۷- نالیدن و قهر های مکرر.

۸- شکایت مداوم از خسته شدن.

چگونه بچه لوس را کنترل کنیم:

با کودک لجباز بحث نکنید، تنها قانون را یادآوری کنید وتنبیه مناسب با قانون شکنی او را انجام دهید. البته به خاطر داشته باشید که کودکان زیر چهار سال از قانون چیز زیادی نمی دانند و پس از آن هنوز با بهانه جویی از انجام تکالیفشان طفره می روند.اما با آغاز شش سالگی با اشتیاق قوانین را دنبال میکنند.

شما می توانید از طریق رادیو قصه کودکانه برای شنیدن قصه کوکانه صوتی و قصه شب با صدای خاله قصه گو سمینا دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *