جشن تولد کودکان

جشن تولد کودکان+قصه شب

اصولا تمامی افرادی مهمانی را دوست دارند، و کودکان بیشتر از همه از بودن در مهمانی لذت می برند. پس چه چیزی خاص تر و جذاب تر از اینکه مهمانی برای کودک و در مورد او باشد.

جشن تولد مهم ترین و پر شوق ترین تجمع کودکان در کنار هم وآتش سوزاندن و بازی های کودکانه است. با شیطنت های کودکی و دنبال هم دویدن و کیک را به سر و صورت هم زدن، این خاطرات جالب و به یاد ماندنی در روحیه و رفتار کودک اثرات بسیاری دارد.

کودکان جشن تولد را نشانه ی بزرگ تر شدن خود می دانند:

عقیده جالبی که بسیاری از کودکان دارند این است که جشن تولد را در واقع باعث بزرگ تر شدن خود می دانند، آیا تا به حال اتفاق افتاده است که به کودکتان بگویید امسال را برایش جشن تولد نمی گیرید؟ یا اینکه به دلیل مسائل دیگر یا اتفاقات خانوادگی قادر به گرفتن جشن تولد نیستید.

اگر این اتفاق برایتان پیش آمده است، شاهد ناراحتی و غمگینی کودکتان بوده اید. شاید شما در این هنگام تصورتان از ناراحتی کودک این است که حتما به خاطر اینکه هدیه از دیگران دریافت نمی کند یا کیک نمی خورد و دوستانش را در این روز نمی بیند، آشفته و پریشان است. در حالی که در بسیاری از موارد کودک، فقط و فقط به دلیل نداشتن جشن تولد یا اینکه شاید دیگر بزرگ نمی شود واکنش نشان می دهد.

عزیزان برای فراهم ساختن شبی آرام برای کودک خود ما را از طریق رادیو قصه کودک برای شنیدن قصه شب و قصه صوتی کودکانه دنبال کنید.

جشن تولد باعث افزایش اعتماد به نفس:

والدین گرامی باید به کودک خود بیاموزند که مراقب رفتارش با دیگران باشد، و نسبت به دیگران فداکار و گاهی سخاوتمند باشد. اما بد هم نیست که این اجازه را به کودک بدهید که یک بار در سال کمی خودخواه باشد. و فکرکند که در مرکز توجه تمامی افراد قرار دارد.

جشن تولد کودکان+قصه صوتی کودک

اینکه کودک ببیند تمام دوستانش و خانواده برای دیدن او و تبریک گفتن این روز خاص در این مهمانی حضور یافتن، یک حس فوق العاده و دست نیافتنی در او ایجاد می شود. شاید برای بزرگ ترها اینگونه فعالیت ها زیاد به چشم نیایید، ولی برای کودکان گفتن تولدت مبارک و…باعث می شود به این اطمینان برسد که افراد زیادی هستند که دوستش دارند و به او توجه و محبت می ورزند.

جشن تولد برای کودکان نوعی خاطره سازی است، که بعد از اتمام تولد تا یک هفته در مورد آن روز و اتفاقات آن تعریف می کنند.

نیاز کودکان به جشن تولد:

بسیاری از پدر و مادر هایی که به تازگی صاحب فرزند شدند. با نزدیک شدن به یازده ماهیگی کودک خود، در فکر گرفتن تولد یکسالگی برای کودک خود هستند و تدارکات لازم را می بینند. در صورتی که کودک تا ۳ سالگی از جشن تولد های خود به جز چند عکس، چیزی به یاد ندارند. اما در سال های بعدی زندگی خودش است که از مجلس تولدهایش خاطره های مختلفی از کادو و دوستانش به یاد دارد. همین خاطرات می تواند، جز شیرین ترین و به یاد ماندنی ترین خاطرات دوران کودکی او باشد. و باید سعی کنید با برنامه ریزی دقیق، یک جشن تولد بدون دردسر و هیاهو را برگزار کنید.

کودک در جشن تولد خود سیگنال های مثبتی از ذهن، دریافت می کند که این همه باعث افزایش قدرت اراده و برقرای دوستی می شود.

جشن تولد کودکان باعث افزایش اعتماد به نفس و تقویت روابط اجتماعی کودکان می شود. برگزاری جشن در روز تولد کودک باعث می شود، حس مهم بودن به آن دست دهد و به خود باوری برسد. جشن تولد باعث بهبود رفتار و برخورد کودکان با والدین می شود.

شما می توانید برای شنیدن قصه کودکانه صوتی و قصه شب با صدای خاله سمینا برای گروه های سنی (الف، ب، ج) ما را از طریق رادیو قصه کودک دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *