انتخاب لباس مناسب برای کودک + بخش دوم

انتخاب لباس مناسب+قصه صوتی کودک

شاید تاکنون برای پدرو مادر ها پیش آمده باشد که هنگام خرید لباس مناسب برای کودک بین آن همه تنوع رنگ و طرح سردر گم شوند وندانند که دقیقا چه لباسی مناسب فرزندشان است و براساس چه نکاتی باید انتخاب شود.یا این که چه رنگی مناسب چه فصلی است، وبرای شیک پوشی درلباس کودکان رعایت چه اصولی لازم است.

انتخاب لباس مناسب برای کودک+بخش اول

تنوع رنگ لباس:

از آن جایی که تنوع رنگ و کیفیت، در لباس کودک بسیار مهم است.

زیرا رنگ های شاد و پرنشاط، ذوق و انرژی بیشتری را برای کودکان ایجاد میکند و همچنین رنگ لباس کودکان باید با روحیه لطیف آن ها هماهنگ باشد. و کودکان لباس را به خاطر رنگ های جذاب و شاد آن دوست دارند. آن ها درباره تناسب رنگ لباس و این که آیا این رنگ به آن ها می آید یا نه چیزی نمی دانند و به همین خاطر ممکن است هم زمان چند رنگ نامتناسب که اصلا با هم هماهنگی ندارند را بپوشند. بهتر است که میان دخترها و پسرها کمی تفاوت رنگ قائل شوید و برای دخترها از رنگ هایی مثل صورتی، نارنجی وقرمز بیشتر استفاده کنید. و رنگ هایی مانند آبی، خاکستری و بنفش را برای پسرها انتخاب کنید.

تفاوت انتخاب لباس کودکان با بزرگسالان:

تفاوت های زیادی بین انتخاب لباس کودکان با بزرگسالان است.

یکی از علت های این تفاوت ها پوست حساس کودکان است پس در نتیجه جنس لباسی که برای کودکان استفاده میشود، خیلی مهم است که از الیاف مصنوعی نباشد، لباس کودک نباید دکمه و زیپ اضافی داشته باشد،همچنین لباس هایی که دکمه و زیپ آن ها در جلوی لباس قرار گرفته بهتر از آن هایی است که در پشت لباس قرار دارد.

انتخاب لباس مناسب+ قصه شب

والدین عزیز برای فراهم ساختن شبی آرام برای کودک دلبندتان به رادیو قصه کودکانه برای شنیدن قصه شب و قصه صوتی کودکانه با صدای خاله سمینا مراجعه کنید.

فوت و فن شیک پوشی در لباس کودکان:

 والدینی که به مد و شیک پوشی علاقه مند هستند حتما باید استایل و فرم بدن کودک خود را بشناسند. سایزو فرم اندام های تحتانی وفوقانی و شناخت رنگ پوست و چشم وحالت صورت هم در انتخاب لباس کودک موثراست، به عنوان مثال کودکانی که خیلی چاق هستند نباید لباس های خیلی تنگ بپوشند و برعکس آن هایی که لاغر هستند، باید لباس های خیلی گشاد بپوشند. اما گاهی برای تنوع در پوشش بر هم زدن این اصول ایرادی ندارد ولی در کلیت امر باید رعایت گردد.

استفاده از نظر کودک در انتخاب لباس:

به خود کودکان نیز برای انتخاب لباسشان اعتماد کنید و خودرای نباشید چون استفاده کردن از نظر خود کودک باعث میشود که اعتماد به نفس و عزت نفسشان شکل بگیرد. ودرآینده تصمیمات مهم تر را راحت تر وبدون تکیه بر دیگران بگیرند.

ولی وقتی شما به تنهایی برایشان لباس انتخاب می کنید، به این معنی است که به آن ها و سلیقه اشان اعتماد ندارید البته این موضوع برای کودکانی صدق میکند که به سن تشخیص و انتخاب لباس خود رسیده باشند. یکی دیگر از مزایای کمک گرفتن از خود کودک در انتخاب لباسش این است که باعث میشود به مرور او فرم واستایل خود را شناخته ودر آینده مشکلی در این خصوص نداشته باشد. پس در مراحل مختلف این کار، از فرزندتان کمک بگیرید.

انتخاب لباس مناسب برای کودک+بخش اول

شما می توانید ما را از طریق رادیو قصه کودکانه برای شنیدن قصه صوتی کودکانه و قصه شب با صدای خاله قصه گو سمینا برای گروه های سنی (الف، ب، ج) دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *