كارتن مولانگ

مولانگ شخصيت كارني است كه خالق آن «های-جی یون» در سال ۲۰۱۰ است.

مولانگ یک خرگوش کوچولوی گرد و کنجکاو است که بسيار شاد است، كه در آغاز به صورت استیکر و ایموتیکان اینترنتی پا به حیات گذاشت، اما چون موفق و محبوب شد، يك شركت فرانسوي بنام «میلیماژ» آن را خريداري كرد و۵ سال بعد آن رابصورت يك مجموعه انيمه دنباله دار توليد كرد و به بازار عرضه كرد. موضوع اصلي اين داستان درباره خوش بيني و خوشبختي است.

«پیو پیو» هم شخصيت اصلي ديگري در اين مجموعه مي باشد كه يك جوجه زرد خجالتي و كوچكي است، و بسيار حساس و محافظه كار و با سياست كه هميشه نهايت سعي و تلاش خود را مي كند تا هركاري را به نحو احسن انجام دهد و خرابكاري هاي مولانگ را جمع و جور كند. مولانگ و پيوپيو با وجود اختلافات زياد رابطه محبت آميزي و پر انرژي دارند و دوستيشان بسيار پايدار است.

شرايط هاي سخت و نا اميد كننده اي كه اين دو دوست تجربه مي كنند، باعث بوجود آمدن فرصت هايي براي لحظات شاد آنها    مي شود. شاد بودن و لذت بردن از زمان از نيازهاي اصلي و ضروري براي جامعه است. مثلا وقتي مولانگ و پیوپیو تصميم گرفتند كه به گردش بروند ولي با ترافيك شديدي مواجه شدند آنها انتظار كشيدند كه ترافيك برطرف شود ولي برطرف شدني نبود اين دو دوست با پهن كردن بساط پيك نيك در همان اطراف از زمانشان لذت بردند. شادي را مي توانيم به ديگران نيز هديه دهيم.

نكته ديگر كه خيلي اهميت دارد و در اين مجموعه كارتني به نمايش گذاشته شده است رعايت نكات ايمني و آداب معاشرت براي كودكان مي باشد. مهمترين برداشت از اين كارتن مي تواند اشاره به حل مشكلات و تربيت عقلاني باشد، كه هيچ در بسته و بن بستي براي مولانگ و پيوپيو وجود ندارد براي هر مشكلي راه حلي شاد پيدا مي كنند و اين قضيه مي تواند قدرت حل مسئله و تفكر كودك او را تقويت مي كند.

كلمات كليدي: مولانگ, پيوپيو, لذت از زمان, آداب معاشرت, نكات ايمني،سبك زندگي, تربيت عقلاني

فوق توصيف: مولانگ یک خرگوش کوچولوی گِرد و کنجکاو است که بسيار شاد است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *