انتخاب رنگ اتاق کودک + بخش دوم

صحبت نکردن کودکان+قصه کودک

گاهی اوقات رنگ اتاق خواب کودک میتواند خیلی مهم تر ازآنچه باشد که فکر می کنیم.

چون میتواند، به طور مستقیم در رشد، خلاقیت، تفکر و تمرکز کودک تاثیر داشته باشد.

پس برای انتخاب دقیق و بهتر دانستن اطلاعات کافی درباره روانشناسی رنگ ها و تاثیر هر کدام از آن ها بر روی کودک بسیار مهم است.چون با انتخاب دقیق تر سلامت روانی کودک را تحت تاثیر قرار می دهیم.

رابطه رنگ اتاق با خواب کودکان در شب:

 رنگ ها تاثیر بسیاری بر سلامت روانی کودکان دارند. استفاده از رنگ های تیره مثل قهوه ای، مشکی، آبی تیره بیشتر تاثیر وحشت انگیز و ترسناک درکودک ایجاد می کند.

بهتر است که رنگ اتاق خواب نوزادان به رنگ های پاستیلی و روشن باشد،اتاق خواب کودکان نوجوان را می توانیم با رنگ های شاد و پر انرژی تزیین کنیم.

و چون رنگ اتاق خواب تاثیر زیادی بر روی کیفیت خواب دارد به همین دلیل باید دقت کنیم که آرامش بخش ترین رنگ را انتخاب کنیم.

شما باید از رنگ هایی استفاده کنید که میزان ضربان قلب و فشار خون را پایین بیارد، مثل آبی، سبز، زرد. اما رنگ قرمز برای اتاق خواب مناسب نیست چون باعث افزایش ضربان قلب و فشار خون می شود و هم چنین حالت آشفتگی را برای کودک ایجاد میکند.

رنگ بنفش تحریک کننده است، و می تواند خلاقیت کودک را بیدار کند و در نتیجه ذهن به صورت ناخودآگاه فعال باقی بماند. در ضمن این رنگ باعث می شود رویا ها را واضح تر مشاهده کنیم وحتی کابوس ببینیم، در نتیجه هنگام بیدار شدن از خواب هنوز احساس خستگی کنید.

رنگ قهوه ای و خاکستری هم بسیار افسرده کننده اند، به همین دلیل برای اتاق خواب کودک اصلا مناسب نمی باشند،وهمچنین کودکانی که اتاق خوابشان خاکستری است تمایل زیادی به بیدار ماندن و انجام فعالیت دارند.

برای به وجود آوردن شبی آرام برای کودک خود به سایت رادیو قصه کودکانه برای شنیدن قصه شب و قصه صوتی کودکانه مراجعه کنید.

قصه صوتی+رنگ اتاق کودک

 تاثیر رنگ اتاق بر تفکر و خلاقیت کودک:

 آبی رنگی است که به رنگ حقیقت مشهور است. این رنگ در ارتباط با احساسات ومعنویت می باشد،و نشانگر ذهن عالی و هوش زیاد است. این رنگ آرام بخش و تسلی دهنده است.

اگر کسی احساس اضطراب می کند یا تمرکز ضعیفی دارد پوشیدن لباسی به رنگ آبی میتواند کمک بزرگی به بالا رفتن تمرکز او و ایجاد آرامش در او بکند. وقتی که رنگ آبی به دو قسمت تیره و روشن تقسیم میشود، نوع شخصیت را در فرد نشان میدهد افرادی که رنگ آبی تیره را دوست دارند، مورد اعتماد، عاقل و شجاع خواهند بودو چون با تمرکز زیاد روی منطق حرکت میکنند، ممکن است که احساساتشان ضعیف و کمرنگ شود. ولی در مقابل افرادی که به آبی روشن علاقه مندند افرادی فرهیخته وهنرمند هستند.

رنگ قرمزکه اغلب این رنگ تداعی کننده ی خطر و آتش است. بسیاری از افراد معتقد هستند که این رنگ اشتها را زیاد میکند.قرمز رنگی هیجانی است و ذهن منطقی را به زانو در می آورد. این رنگ انرژی مهار نشده ای است، که باعث افزایش خلاقیت در زندگی میشود. ولی این رنگ می تواند باعث آشفتگی و بد خلقی شود. وکودک را از حالت آرام خارج کرده و به سوی ناآرامی می کشاند. وجلوگیری میکند از تمرکز بالا؛ به همین دلیل از رنگ قرمز در مکان مطالعه و یادگیری کودک استفاده نشود بهتر است. ولی استفاده از آن در محیط های بازی و ورزش مناسب است.

رنگ زرد نیز رنگی است که بیش ترین باز تابش را در بین رنگ ها دارد و هم چنین محرک فکر و خلاقیت است.

و روی ضمیر مثبت اندیشی تاثیر میگذارد. به طوری که تداعی کننده افکار مثبت است، این رنگ در بالا بردن تمرکز حواس نقش بسزایی دارد.

شما می توانید ما را برای شنیدن قصه شب و قصه کودکانه صوتی با صدای خاله سمینا از طریق رادیو قصه کودک دنبال کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *